natura dobrego sera

natura dobrego sera

natura dobrego sera

Natura dobrego sera zaczyna się tam, gdzie oddychają Zielone Płuca Polski, powietrze jest czyste, a przyroda tworzy unikalny ekosystem. Te wyjątkowe okoliczności przyrody pozwalają nam od pokoleń tworzyć w Mlekpolu naturalne żółte sery – o jedynym i niepowtarzalnym, autentycznym smaku.

Współpracujemy z polskimi gospodarstwami i stawiamy na naturalny, prosty skład. Bo dobry ser to prosty ser.

wyska
zawartość
wapnia
wysoka
zawartość
białka
prosty
skład
polskie
z natury

Alfabet dobrego smaku

  

 

G jak Gouda

Klasyka gatunku to nasza Gouda. Korzystamy z tradycji holenderskiej i tworzymy regionalną, podlaską odmianę tego popularnego sera. Ma łagodny i wytrawny smak. Doskonale sprawdzi się na świeżym, pachnącym wiejskim chlebie, ale też jako uzupełnienie przekąski czy pysznych koreczków.

Idealny do szkolnej śniadaniówki.

  

 

E jak Edam

Polska i naturalna receptura, inspirowana klasycznym holenderskim serem, to właśnie nasz Edam. Ser Edam ma zwartą strukturę, i choć z reguły nie ma dziur, to jego zastosowanie jest wszechstronne.

Jego wytrawny i lekko kwaskowaty, aromatyczny smak świetnie sprawdza się na kanapce, desce serów lub w zapiekankach.

  

 

M jak Mazur

Złoty Mazur to ser o niezwykłej złotej barwie. Najbardziej znany i ceniony jest za swój wytrawny i łagodny smak oraz aromat. Świetnie smakuje zarówno na kanapkach, jak i zapiekankach.

To twardy ser dojrzewający, typu holenderskiego.

  

 

K jak Królewski
z Kolna

Łagodny smak z wyraźnie wyczuwalną słodką, orzechową nutą to właśnie ser Królewski z Kolna. Jego wyjątkowy smak zadowoli najbardziej wymagających smakoszy. Królewski choć z Kolna, to inspirowany serem typu szwajcarskiego.

Ma bardzo charakterystyczne okrągłe i owalne oczka, tzw. „dziury”.

S jak Salami

Nasze Salami można jeść na okrągło. Jego smak i aromat doceniają serowi smakosze w całej Polsce. Wyróżnia go lekko wyczuwalna kwaśna i pikantna nuta oraz charakterystyczne drobne oczka.

Smakuje świetnie jako samodzielna przekąska na desce serów. Sprawdza się również w koreczkach i na kanapkach oraz na ciepło w zapiekankach i tartach.

Sery z mlekpolu

Żółty ser to podstawa w polskiej kuchni. Ale nie byle jaki ser. Tylko ten najlepszy, z prostym składem i tradycyjną produkcją.

Jak żółty ser, to z Mlekpolu

 
Wysoka zawartość wapnia
Sery dojrzewające są źródłem dobrze przyswajalnego wapnia oraz witamin z grupy B. To pełnowartościowe i smaczne uzupełnienie lub podstawa posiłku.
Prosty skład
Nasze sery pochodzą prosto z natury. Dzięki tradycyjnym metodom produkcji ich skład jest krótki, a poziom przetworzenia niski.
Wysoka zwartość białka
Sery żółte charakteryzują się wysoką zawartością białka i mogą stanowić ważny element zrównoważonej diety
Polskie z natury
Nasze produkty pochodzą z polskich gospodarstw, które znajdują się na najczystszych obszarach naszego kraju
Naszym priorytetem jest wysoka jakość i podążanie za tradycją, dlatego nasze żółte sery zostały wyróżnione znakiem „JAKOŚĆ i TRADYCJA”.
Certyfikat „Jakość Tradycja” przyznawany jest produktom najwyższej jakości, charakteryzującym się tradycyjnym składem, sposobem wytwarzania i szczególną, wyróżniającą jakością. Nasze produkty pochodzą z Zielonych Płuc Polski, obszaru charakteryzującego się wyjątkowo czystym środowiskiem i unikalnym w skali europejskiej ekosystemem.
Jedyny i niepowtarzalny smak naszych serów został doceniony przez miliony polskich konsumentów oraz polski system certyfikacji żywności.

Kanapka z żółtym serem nie musi być nudna i ciągle taka sama.

Znajdziesz tutaj wiele ciekawych i pełnych smaku przepisów, które odmienią Twoją kanapkę. Zainspiruj się, wybierz literę z Alfabetu Dobrego Smaku i odkrywaj na nowo naturę dobrego żółtego sera.

sprawdź przepisy

Zasmakuj natury dobrego sera

Po więcej informacji na temat serów kliknij tutaj.